Tron 1990 yılında Kablo TV teknolojisinde kullanılan dağıtım ekipmanları tasarımı ile sektöre çözümlerini sunmaya başlamıştır. Kuruluşundan bu yana Kablo Tv teknolojisinde kullanılan koaksiyel dağıtım ekipmanları tasarlayıp üretmiş, teknolojik gelişmeler ve sektör ihtiyaçları doğrultusunda 10 yılı aşkın süredir de fiber dağıtım ekipmanları tasarımı ve üretimi de gerçekleştirerek ürün portföyünü her geçen gün geliştirmektedir. Tron’un bu teknolojilere yönelik ürün portfoyünde, Hat yükselteçleri, Bina İçi Yükselteçler ve Fiber Optik Node’lar bulunmaktadır.

Tamamen özgün tasarım ve yerli üretimle birlikte Türksat ile kurulan stratejik ortaklık kapsamında; ülkemizin birçok yerinde Tron tarafından geliştirilen Bina içi yükselteçler ve Fiber Optik Node’lar kullanılmaktadır. Buradan edinilen tecrübe ile birlikte, şirket vizyonu doğrultusunda yurt dışı iş ortaklıkları kurulmuş ve bu ortaklıklar vasıtasıyla ihracat faaliyetleri de uzun yıllardır devam etmektedir.

Teknolojinin geldiği yeri değil gittiği yeri hedefleyen Tron, şirketin stratejik hedefleri doğrultusunda Kablolu Haberleşme konusundaki yetkinliğini ve tecrübesini Kablosuz Haberleşmeye doğru aktarmaya başlamıştır. Kurulduğu günden bu yana sinyal kalitesini artırmaya odaklanarak Kablosuz Haberleşmede de sinyal kapsama alanının artırılmasına yönelik ürünler ve çözümler geliştirmektedir. Sayısal donanım ve yazılım tasarımına yönelik yetkinliği her geçen gün artıran Tron, Kablosuz Haberleşme teknolojisine yönelik katma değerli ürünler tasarlama ve üretme konusunda farklılık yaratmaktadır.

fiber optical network cable
Fiber
CATV
Haberleşme